8 výhod smart hodiniek

Ak sa rok 2016 ponesie v duchu nejakého trendu elektroniky, tak to rozhodne bude záplava najrôznejších wearables. Slovensky by sme povedali, elektronických vychytávok, ktoré môžete nosiť na nejakej časti tela. Či už to sú chytré prstene, náramky, prívesky alebo inteligentné hodinky, jedno je isté – ľuďom sa tieto vychytávky pozdávajú, tým skôr ak im zas o niečo viac uľahčia denné aktivity. Keďže najväčším a asi aj najzaujímavejším zástupcom tejto skupiny, sú smart hodinky, zostavili sme 8 dôvodov prečo ich máme radi a tiež prečo je dobré, je vlastniť. Ak teda stále pokukujete po nejakých smart hodinkách, ale v podstate neviete či by ste ich náležite využili, možno vám tento článok pomôže v rozhodovaní.

 


1. Sú diskrétne

Sami to poznáte, typický obraz dnešnej doby. Niektorí ľudia (aj my sa občas pristihneme) majú veľký problém dať telefón z ruky a to aj pri návštevách, rôznych akciách atď. Proste pri príležitostiach, kedy by mal telefón zostať vo vrecku nedotknutý. Na druhú stranu, telefóny nám dávajú veľkú výhodu zostať s kýmkoľvek v neustálom kontakte. Či už sa jedná o vaše podnikanie, alebo partnera. Telefón s prístupom na internet je dobrý sluha, ale zlý pán. Inteligentné hodinky s notifikáciami sú tým pravým medzičlánkom, ktorý perfektne doplní vaše požiadavky. Ľahko zistíte či má cenu kvôli prijatej správe či hovoru, ťahať telefón z vrecka von, alebo je to nedôležitá vec, ktorá počká. Navyše keď sa v spoločnosti pozriete na hodinky, rozhodne to pre ostatných nepôsobí rovnako rušivým dojmom, ako pozerať do telefónu.

2. Ovládnu vaše počúvanie hudby

Ak ste aspoň trošku hudobne založený človek, smart hodinky budete milovať. Takmer všetky vám umožnia ovládnuť váš hudobný prehrávač v telefóne. Zobrazí hranú skladbu, dovolí nastaviť hlasitosť a samozrejme máte možnosť hudbu posúvať a prepínať. Tieto jednoduché funkcie oceníte takmer pri každej aktivite, kedy hudbu chcete počúvať. Či už je to jazda na bicykli, jazda autom alebo napríklad doma v horúcej vani. Telefón jednoducho pripojíte k repro a už sa nestaráte o zložité ladenie hudby, pretože ovládanie máte vždy na dosah.

3. Nezožerú vám batériu

Dnešné smartphony majú brutálny výpočtový výkon, majú skvelé fotoaparáty doplnené o ešte lepší displej, ale stále zaostávajú, keď príde na tému výdrž batérie. Aj preto je fajn, že inteligentné hodinky, ktoré neustále komunikujú s vašim telefónom prostredníctvom bluetooth, nebudú ďalším žrútom cennej kapacity batérie.

4. Vyzerajú dobre

Samozrejme všetko je otázka vkusu, ktorý má každý nastavený trošku inak. Všeobecne sa však dá povedať, že chytré hodinky rozhodne doznali elegantnejších tvarov, než tomu bolo u prvých modelov. Takéto Smartky Nero sa rozhodne nemajú za čo hanbiť a so svojím kovovým telom vyzerajú veľmi štýlovo. Elegantnejších typov hodiniek bude pribúdať a čoskoro si na svoje prídu ako vyznávači klasiky, tak futuristický nadšenci.

5. Sú to hodinky
Áno, možno trošku prekvapujúce fakt, ale vzápätí vysvetlíme. Ak radi a často meníte štýly hodiniek, Smartky sú ideálna voľba. Veľa z nich vám dovolí meniť si ciferník resp. spôsob zobrazenia času na najrôznejšie štýly. Raz to môžu byť ručičkové hodiny, inokedy futuristické digitálky. A ak si potrpíte (hlavne nežné pohlavie) na zladenie farieb oblečenia a doplnkov, hodinky a ich farbu pozadia si prispôsobíte podľa ľubovôle.

 

6. Strážia váš telefón

Vďaka neustále komunikáciu hodiniek s telefónom, je telefón neustále strážený. Ak sa vzdialite z dosahu, hodinky vás okamžite na tento fakt upozorní. Do niektorých hodiniek ide dodatočne nahrať aplikáciu, ktorá vás upozorní hneď ako sa vám niekto neautorizovaný pokúsi dostať do telefónu alebo s ním pohne. Včasné zaregistrovanie odcudzeného telefónu môže byť kľúčové v dolapenie páchateľa.

7. Zvyšujú bezpečnosť pri šoférovaní

Nech zdvihne ruku ten, kto nikdy pri šoférovaní auta nemanipuloval s telefónom? Nikto? To sme si mysleli a práve preto prídu vhod smart hodinky, lebo pozretie sa na hodinky ktoré sú v oblasti držania volantu, neodkloní zrak od vozovky toľko, ako ťahanie telefónu z vrecka a jeho následná obsluha kdesi v lone.

8. Povedia vám koľko ste toho prešli

Je určite dobré vedieť koľko toho za deň prejdete. Pokiaľ do práce chodíte, popr. v samotnej práci toho dosť nachodíte, možno by ste sa sami divili aké vzdialenosti denne zvládate. Krokomer už je dlhšiu dobu výsadou mnohých inteligentných hodiniek. Ideálne pre prehľad a udržiavanie zdravej úrovne pohybu.


0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár