Ako si správne vybrať inteligentné hodinky

Ak uvažujete o kúpe inteligentných hodiniek, možno ste si už všimli obrovské množstvo možností ktoré máte k dispozícii. Všetky sa od seba niečím odlišujú. Vybrať si podľa veľkej značky, alebo podľa funkcií? Aby to bolo pre vás ľahšie tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali vedieť pred nákupom inteligentných hodiniek…

4
Kapacita batérie

Ak nechcete, aby sa vám batéria vybila príliš skoro, tak je to dôležitá vec na ktorú by ste sa mali zamerať. Väčšina inteligentných hodiniek má v skutočnosti veľmi malú kapacitu batérie, takže ak ich chcete používať na počúvanie hudby a ako fitnes náramok, mali by ste sa uistiť, že máte slušnú veľkosť batérie. Napríklad batéria Apple SmartWatch má len 205mAh, čo je pomerne málo, zatiaľ čo Smartky Aroto majú viac ako dvakrát vyššiu kapacitu a to 500mAh. 500mAh batérie vám dá 168 hodín v pohotovostnom režime a 3 hodiny hovoru.

smartky_android2

Štýl

Pre mnohých to najdôležitejšie – ako dobre budú vyzerať na mojom zápästí. Inteligentné hodinky môžu mať všetky tie najlepšie vlastnosti, ale ak vyzerajú ako niečo, čo by ste mali radšej skryté pod rukávom, kto by ich nosil. Určite existuje veľa dobre vyzerajúcich inteligentných hodiniek. V tomto záleží na vás, čo uprednostníte. Napríklad Smartky Lusso, sú luxusne vyzerajúce inteligentné hodinky. Ich štýl si viete upraviť vďaka vymeniteľným náramkom, ktoré sa nachádzajú priamo v balení.

lemfo

Úložný priestor

V závislosti od toho, na čo máte v pláne používať svoje hodinky, možno budete potrebovať väčší úložný priestor. Ak počúvate hudbu, môže to zaberať veľa priestoru. Veľké značky ako napr. Samsung s ich Galaxy Gear 2 majú pomerne nízku kapacitu s iba 4 GB vnútornej pamäte. Pokiaľ chcete inteligentné hodinky so slušnou pamäťou, jedným z riešení  by mohli byť hodinky so slotom na SD kartu. Smartky Nero môžete napríklad rozšíriť až o 32 GB.
Synchronizácia s telefónom

Pri kúpe sa treba uistiť, že inteligentné hodinky ktoré chcete, sú kompatibilné s vaším telefónom, pretože nie všetky sa spárujú s iPhonom, alebo s telefónmi so systémom Android, čo môže byť nepríjemné, ak meníte telefón každých 6 mesiacov. Existuje však veľa smart watch, ktoré sa dajú synchronizovať s oboma systémami. Prevažná väčšina inteligentných hodiniek sa synchronizuje s telefónom cez Bluetooth, čiže sa od smartfónu nesmiete vzdialiť na väčšiu vzdialenosť. Napríklad si nemôžete prehrávať hudbu z telefónu cez Bluetooth, keď ste v posilňovni a telefón je v skrinke. Niektoré inteligentné hodinky, môžete používať ako samostatné telefóny. Viete do nich priamo vložiť SIM kartu. To znamená, že váš drahý smartfón môže ostať doma, zatiaľ čo idete večer von a stále môžete prijímať hovory, textové správy a dokonca aj surfovať po internete.

3

Fitnes

Fitnes náramky sú naozaj užitočné, ale priznajme si to, väčšina z nich nevyzerá rovnako dobre ako smart watch. Našťastie existuje niekoľko dobre vyzerajúcich modelov, ktoré vás udržia v kondícii. Smartky Merdo napríklad majú merač tepovej frekvencie, krokomer, meranie telesnej teploty, analýza EKG, monitor spánku, alebo aj upozornenie na dlhé sedenie.

smartky merdo
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár