8 možností ako byť fit so SmartWatch

Mať osobného trénera pripútaného na zápästie,  je najjednoduchší a najúčinnejšia cesta k zdraviu. S pravidelnými  upozorneniami a mnohými fitnes aplikáciami na sledovanie zdravého životného štýlu, si môžete vytvárať nové zdravé návyky a kontrolovať ich. Takže poďme sa pozrieť na 8 zaujímavých funkcií smartwatch, ktoré vám pomôžu schudnúť a zostať vo forme …


 

maxresdefault

Krokomer

Priemerný človek urobí asi 4000 krokov denne, pomocou krokomeru môžete sledovať svoje kroky a snažiť sa ich navýšiť. Namiesto výťahu choďte po schodoch, vystúpte z autobusu o jednu zastávku skôr, je to len na vás ako dosiahnete svoj cieľ. Podľa vedeckých výskumov,  by človek mal urobiť 10 000 krokov denne. Inteligentné hodinky sú ideálne na počítanie krokov. Môžete ich mať neustále na sebe a viete, že bude zaznamenaný každý krok.

pedometer

Monitorovanie spánku

Nikdy nepodceňujte vplyv spánku! Všetci sa chceme ráno zobudiť oddýchnutý, no v skutočnosti to nie je až také ľahké. V tomto vám môžu pomôcť inteligentné hodinky, ktoré obsahujú rôzne aplikácie na sledovanie spánku. Tie sledujú vaše pohyby počas spánku a vedia vyhodnotiť ako pokojne ste spali. To vám môže pomôcť zlepšiť váš spánok, takže môžete z vášho dňa vyťažiť maximum, pomáha Vám to žiť dlhšie a byť šťastnejší.

sleep

Monitorovanie srdcového tepu a analýza EKG

Inteligentné hodinky so srdcovým monitorom pomáhajú zaistiť, aby ste nepreháňali svoj výkon a neohrozovali svoje zdravie. Po druhé vám pomôže nájsť správne tempo. V tomto tempe, môžete ísť čo najvyšší výkon pri zachovaní vyrovnanej tepovej frekvencie. Na nájdenie maximálnej tepovej frekvencie treba  trocha praxe, ale s inteligentnými je vidno na prvý pohľad, ako sa vaše srdce vysporiada s aktuálnou záťažou. Analýza EKG je ďalšia užitočná funkcia, ktorú má mnoho inteligentných hodiniek. EKG je test určený na meranie elektrickej aktivity srdca. Zaznamenáva srdcový rytmus počas cvičenia, odpočinku alebo každodenných činností a môže byť použitá na detekciu srdcových ochorení. Ak už trpíte srdcovou chorobou alebo beriete lieky, ktoré by mohli ovplyvniť vaše srdce potom EKG je skvelý spôsob, ako sledovať aktuálny zdravotný stav vás a vášho srdca.

ekg

Sledovanie teploty


Cvičenie môže mať vplyv na teplotu vášho tela. Zachovaním stálej úrovne teploty, vám pomôže k lepším výkonom. Ale aký má telesná teplota vplyv na výkon a vaše zdravie? No jednoducho povedané v priebehu cvičenia sa pri dýchaní uvoľňuje energia vo svaloch a keď vaša telesná teplota stúpne príliš vysoko vaša pokožka vyprodukuje pot, ktorý sa odparuje a ochladzuje kožu. Udržanie vyrovnanej telesnej teploty je dôležité pre bezpečné a zdravé cvičenie a so svojími inteligentnými hodinkami si môžete zobraziť vašu telesnú teplotu kedykoľvek a kdekoľvek. Zdravá teplota pri tréningu je 36,6 až 37,5 ℃.

thermometer

Upozornenie na dlhé sedenie

Príliš dlhé sedenie môže spôsobovať problémy so zdravým, ale mnoho pracovných miest dnes vyžaduje dlhé sedenie za stolom, následné vstávanie môže byť veľmi náročné. To je dôvod, prečo inteligentné hodinky obsahujú funkcie, ktoré upozornia na príliš dlhé sedenie. Mať osobného trénera pripútaného na zápästie, ktorý vám pripomenie, že treba vstať vám pomôže vytvoriť dobré návyky, a to najmä pre tých, ktorí majú sedavé zamestnanie. Nielen, že to pomôže navýšiť kroky, ale doprajete aj prestávku svojím očiam, ktorými neustále pozeráte do monitora. Cítite sa oddýchnutejší a v práci ste produktívnejší.

sitting

Vydajte zo seba to najlepšie

Používajte funkcie časovač a stopky na vašich inteligentných hodinkách a prekonávajte svoje najlepšie časy. Tieto funkcie najlepšie využijú bežci a cyklisti pri zdolávaní svojho maxima. Vďaka sledovaniu svojich časov, môžete kontrolovať svoj pokrok a prispôsobovať k tomu svoj cvičebný plán.

run
Príjemná hudba

Ak si pri cvičení alebo behaní radi vypočujete dobrú hudbu, mali by mať vaše inteligentné hodinky možnosť vložiť kartu SD. Početné štúdie preukázali, že hudba má veľký vplyv na to, ako efektívne cvičíme. Pri hudbe zabúdame na bolesť a ľahšie udržujeme tempo.

music

Jednoduché používanie

Môžete si povedať, že to všetko znie skvele, ale veď tieto funkcie má aj môj telefón. V telefónoch máte k dispozícii nekonečne veľa kondičných a zdravotných aplikácií na zlepšenie cvičenia, ale aj pre zlepšenie vášho životného štýlu. Inteligentné hodinky však nosíte priamo na tele a tým pádom vám ponúkajú lepšiu odozvu. A nie len to, jednoduchým pohybom zápästia sa vám zobrazia všetky dôležité informácie, zatiaľ čo smartfón musíte vytiahnuť z vrecka a to ani netreba pripomínať, že v dnešnej dobe ich máme všetci zablokované a treba zadávať heslo. Telefóny sú tiež ťažšie a objemnejšie, čo nemusí byť pri behu alebo cvičení úplne príjemné.


0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár