5 dôvodov prečo chcieť smartky

Spočiatku, možno väčšina z nás, považovali koncept inteligentných hodiniek za slepú uličku, ktorú ukončí niekoľko neúspešných modelov a trh pôjde ďalej. To sa zatiaľ nestalo a smart hodinky naopak zažívajú raketový vzostup. Sú inteligentné hodinky skutočne tak dobré? Ukážeme 5 aspektov, v ktorých chytré hodinky vynikajú.
1) Všetky informácie z telefónu po ruke

Hlavná myšlienka inteligentných hodiniek bola už od začiatku jasná – preniesť čo najviac užitočných informácii z telefónu vo vrecku na oči. Hodinky sa teda párujú cez Bluetooth k  mobilnému telefónu a čerpajú z neho informácie a udalosti. Príde Vám sms? E-mail? Upomienka v kalendári? Stačí sa pozrieť na hodinky a ihneď viete, kto Vás kontaktuje, píše atď. Bez toho aby ste „tasili“ prístroj z vrecka alebo kabelky. Niektoré hodinky umožní zobraziť iba základné notifikácia (E-mail, SMS, Volanie, kalendár). Smartky zobrazujú všetky udalosti, ktoré oznámi telefón.

2) Možnosť prijatia či odmietnutia hovoru

Medzi zobrazované informácie patrí tiež prichádzajúci hovor. Počas okamihu viete, kto sa Vám snaží dovolať. Rozhodnutie je teraz na Vás – odmietnuť hovor priamo z prostredia hodiniek alebo vytiahnuť mobilný telefón a začať Hovor.

Niektoré modely inteligentných hodiniek ako SMARTKY dokonca dokážu telefonovať – v hodinkách sa ukrýva reproduktor aj mikrofón. Jednoducho tak vykonáte hovor aj bez nutnosti pracovať s telefónom. Je vám, ale Jasné, akých sa pohľadov sa dočkáte od okoloidúcich, ak budete volať cez smart hodinky :).
3) Ovládanie hudby nikdy nebolo ľahšie

Ak patríte medzi náruživých poslucháčov hudby a ako prehrávač používate mobilný telefón, môže Vás zaujať aj ďalšie funkcie – OVLÁDANIE hudby. Prostredníctvom inteligentných hodiniek môžete ľahko ovládať prehrávač v mobilnom telefónov a tak meniť aktuálne skladbu, hlasitosť, atď.

4) Stopky, časovač, budík na zápästí

Ukazovanie aktuálneho času nie sú jedine hrátky s časom, čo chytré hodinky zvládajú. Vďaka aplikáciám sa ponúkajú ešte tiež napríklad stopky, časovač či trebárs budík, ktorý využíva vo väčšine prípadov vibrácie.

5) Športová pomôcka

Vďaka spárovaniu s mobilným telefónom majú hodinky prístup k GPS prijímaču môžu tak ihneď na ruke zobrazovať výsledky Vašej doterajšej športovej aktivity. Dozviete sa napríklad informácie o ubehnutých kilometroch, času, tempa či trebárs spálených kalóriách. Ale to už samozrejme záleží na konkrétnom type hodiniek.
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár